Madryt
Madryt · Skupienie na sztuce współczesnej

Sala Alcalá 31: Madrycka Sala Wystaw Sztuki Współczesnej

Wyjątkowe miejsce w Madrycie dla ważnych retrospektyw sztuki współczesnej w zabytkowej przestrzeni.

SztukaSztuka współczesnaArchitekturaFotografiaDesign

Sala Alcalá 31 prezentuje bezpłatne wystawy sztuki współczesnej, prezentujące krajowych i międzynarodowych artystów wizualnych z różnych mediów i nowych technologii. Mieści się w zabytkowym budynku w sercu Madrytu, oferując dynamiczne doświadczenie kulturalne.

Wiodąca publiczna przestrzeń wystawiennicza w Madrycie, Sala Alcalá 31 oferuje bezpłatne wystawy współczesnej sztuki wizualnej od różnorodnych krajowych i międzynarodowych artystów.

Sala Alcalá 31
Sala Alcalá 31: Wystawy Sztuki Współczesnej

Sala Alcalá 31 to znacząca publiczna przestrzeń wystawiennicza w Madrycie, zarządzana przez Wspólnotę Madrytu. Koncentruje się na współczesnych sztukach wizualnych, prezentując bezpłatne wystawy indywidualne i zbiorowe autorstwa różnorodnych artystów krajowych i międzynarodowych. Mieści się w charakterystycznym budynku zaprojektowanym przez Antonio Palaciosa, pierwotnie będącym bankiem, a obecnie eksplorującym różne języki artystyczne, formaty i nowe technologie.

Wnętrze Sali Alcalá 31 z łukowymi sufitami, białymi kolumnami i instalacjami artystycznymi na stołach i ścianach
Godziny otwarcia Sala Alcalá 31 w Madryt

Sprawdź dzisiejszy status, tygodniowy harmonogram i zmiany świąteczne dla Sala Alcalá 31.

poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
niedziela
-
11:00-20:30
11:00-20:30
11:00-20:30
11:00-20:30
11:00-20:30
11:00-14:00
Udogodnienia dla odwiedzających w Sala Alcalá 31
Sala Alcalá 31 oferuje szereg udogodnień zapewniających komfortowe i inkluzywne doświadczenie, w tym pełne wsparcie dostępności, takie jak wejścia bez barier, windy oraz systemy wspomagania słuchu. Odwiedzający mogą również skorzystać z bezpłatnych oprowadzań, kreatywnych przestrzeni dla rodzin oraz materiałów w powiększonym druku, które wzbogacą wizytę w hali wystawowej. Na miejsce można łatwo dotrzeć transportem publicznym, a w pobliżu znajdują się płatne parkingi. Prosimy pamiętać, że do obiektu nie można wprowadzać zwierząt, z wyjątkiem psów przewodników i asystujących.

Dostępny parking w pobliżu

Dostępne

Toaleta dla osób z niepełnosprawnościami

Dostępne

Pętla indukcyjna

Dostępne

Winda

Dostępne
Lokalizacja Sali Alcalá 31
Sala Alcalá 31 znajduje się przy ulicy Alcalá 31 w centrum Madrytu. Ten prestiżowy adres sprawia, że sala wystawowa jest dogodnie położona dla zwiedzających poszukujących współczesnych sztuk wizualnych, mieszczących się w charakterystycznym dawnym budynku bankowym, który dodaje jej unikalnego uroku jako miejsca kultury w stolicy Hiszpanii.
© OpenStreetMap contributors

Alcalá 31

28014 Madrid

Madrid, ES

Wizyta w Sali Alcalá 31
Sala Alcalá 31 znajduje się w Madrycie. Dla osób planujących przyjazd samochodem, w pobliżu dostępne są parkingi. Chociaż szczegółowe informacje dotyczące przewidywanego czasu wizyty lub wymogów rezerwacji nie są podane, zachęca się gości do sprawdzenia oficjalnej strony internetowej obiektu przed wizytą, aby uzyskać najbardziej aktualne informacje planistyczne.
Wizyta w Sali Alcalá 31

Sala Alcalá 31: Współczesna sztuka wizualna

Sala Alcalá 31 oferuje wyjątkowe doświadczenie w dziedzinie współczesnej sztuki wizualnej w Madrycie, mieszcząc się w charakterystycznym dawnym budynku banku zaprojektowanym przez Antonio Palaciosa. Ta publiczna sala wystawowa, zarządzana przez Wspólnotę Madrytu, prezentuje dynamiczny program bezpłatnych wystaw indywidualnych i zbiorowych. Odwiedzający mogą zobaczyć prace różnorodnych artystów krajowych i międzynarodowych, często skupiając się na twórcach w połowie kariery lub o ugruntowanych dokonaniach. Miejsce aktywnie bada zróżnicowane spektrum współczesnych języków artystycznych, wykorzystując różne formaty, media i nowe technologie. Oprócz angażujących wystaw sztuki wizualnej, Sala Alcalá 31 wzbogaca również doświadczenie odwiedzających o bezpłatne działania, takie jak spacery z przewodnikiem, warsztaty kreatywne oraz programy edukacyjne dla rodzin i grup szkolnych, czyniąc sztukę współczesną dostępną dla szerokiej publiczności.

Wysoki, łukowy sufit z ozdobnymi detalami i żyrandolem w białej przestrzeni galerii ze stołami wystawowymi
Sala Alcalá 31: Ciekawe pytania i praktyczne odpowiedzi
Zastanawiasz się nad bezpłatnym wstępem, programami dla dzieci z autyzmem, a może nad tym, jak kupić katalogi wystaw? Sala Alcalá 31 oferuje bogactwo informacji, aby odpowiedzieć na Twoje najbardziej szczegółowe pytania, zapewniając, że Twoja wizyta będzie zarówno przyjemna, jak i świadoma.

Czy Sala Alcalá 31 oferuje jakieś darmowe zajęcia lub wstęp?

Tak, wstęp do Sali Alcalá 31 oraz wszystkie organizowane tam aktywności są bezpłatne. Obejmuje to dostęp do wystaw czasowych i innych programów promujących współczesną twórczość.

Jakie udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami są dostępne w Sala Alcalá 31 dla zwiedzających?

Sala Alcalá 31 jest w dużej mierze dostępna dla osób z niepełnosprawnościami fizycznymi, psychicznymi lub sensorycznymi, ze szczególnym uwzględnieniem dostępności dla osób niedosłyszących, z niepełnosprawnością poznawczą i wzrokową. Zaleca się odwiedzającym zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami na ich stronie poświęconej dostępności lub skontaktowanie się z nimi e-mailowo w przypadku konkretnych pytań.

Czy w Sala Alcalá 31 odbywają się programy kulturalne dla grup wrażliwych?

Tak, Sala Alcalá 31, poprzez Dyrekcję Generalną Sztuk Pięknych, uczestniczy w platformie Acerca Cultura. Inicjatywa ta oferuje szeroki program bezpłatnych zajęć, które podmioty społeczne mogą rezerwować bezpośrednio dla osób w trudnej sytuacji, promując kulturę włączającą.

Jakiego rodzaju sztuki mogę się spodziewać w Sala Alcalá 31?

Sala Alcalá 31 koncentruje się na współczesnej sztuce wizualnej, prezentując artystów krajowych i międzynarodowych. Wystawy często skupiają się na artystach w połowie kariery, retrospektywach uznanych twórców oraz różnorodnych językach artystycznych, w tym nowych technologiach i różnych formatach.

Planujesz wizytę w Sala Alcalá 31

Planując wizytę w Sala Alcalá 31 w Madrycie, znajdziesz szereg udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami, w tym wejście bez barier architektonicznych, windy, toalety dla osób z niepełnosprawnościami oraz dostępne miejsca parkingowe, które zapewnią komfortowe doświadczenie. Na miejscu dostępny jest płatny parking, a obiekt jest również dobrze skomunikowany transportem publicznym. Ogólnie zwierzęta domowe nie są dozwolone, ale zwierzęta asystujące są mile widziane. Dla wygody zwiedzających dostępne są miejsca do siedzenia i toalety publiczne, a także możliwość zorganizowania wycieczek z przewodnikiem.

Sala Alcalá 31: Dla kogo?

Sala Alcalá 31 w Madrycie jest szczególnie odpowiednia dla osób i grup zainteresowanych współczesną sztuką wizualną, architekturą, fotografią i designem. Miejsce to jest przyjazne rodzinom, studentom oraz osobom z niepełnosprawnościami, oferując kompleksowe wsparcie, w tym dostęp dla wózków inwalidzkich, wejście bez barier architektonicznych i dostępne toalety. Zwiedzający mogą bezpłatnie uczestniczyć w wystawach oraz korzystać z wycieczek z przewodnikiem, programów edukacyjnych i warsztatów kreatywnych. Dozwolone jest fotografowanie osobiste bez lampy błyskowej i statywu.

Sala Alcalá 31: Galeria i Widoki Architektoniczne
Odkryj uderzającą wizualną narrację Sali Alcalá 31 dzięki jej zdjęciom. Fotografie ukazują imponujące połączenie zabytkowej architektury i nowoczesnego designu wystawienniczego, prezentując wspaniałe sufity z łukami oraz minimalistyczne białe przestrzenie galerii. Zobaczysz również detale ozdobnej fasady zewnętrznej, odzwierciedlającej jej pochodzenie jako wybitnego budynku bankowego w Madrycie.
Wysoki, łukowy sufit z ozdobnymi detalami i żyrandolem w białej przestrzeni galerii ze stołami wystawowymi
Wnętrze Sali Alcalá 31 z łukowymi sufitami, białymi kolumnami i instalacjami artystycznymi na stołach i ścianach
Ażurowy herb z metalu z ukoronowanym herbem, drzewem i postacią, zamontowany na fasadzie budynku
kamienna rzeźba uskrzydlonej postaci na fasadzie budynku
Zewnętrzna strona Sali Alcalá 31, budynku z zakrzywioną szklaną fasadą i napisem „Sala Alcalá 31” nad wejściem, z flagami powiewającymi na dachu.
Wspaniały budynek z dużym, łukowym wejściem, klasycznymi kolumnami i nowoczesną szklaną windą, z flagami wiszącymi nad wejściem.
Rzeźbiona uskrzydlona postać na kamiennej fasadzie budynku z hiszpańską flagą
wysoki budynek o klasycznej architekturze, z kolumnami, dużymi oknami i ozdobnym gzymsem, z latarnią uliczną na pierwszym planie
zakrzywione szklane okno w budynku z pionowymi teksturowanymi panelami
Madryt

Znajdź Muzea w Madrycie: Szukaj Atrakcji Kulturalnych i Miejsc Historycznych

Odkryj sztukę, historię i unikalne doświadczenia kulturalne w całym Madrycie.

Zlokalizuj inspirujące muzea w Madrycie, które odpowiadają Twoim konkretnym zainteresowaniom. Odkryj szeroki wachlarz instytucji kulturalnych, od renomowanych galerii sztuki po fascynujące kolekcje historyczne. Rozpocznij swoje odkrywanie tętniącego życiem madryckiego krajobrazu kulturalnego już teraz.

Odkrywaj Sala Alcalá 31 z Madryt
Przewodniki, info dla zwiedzających i szczegóły w Madryt
Wszystko o Sala Alcalá 31 w jednym miejscu: bilety, godziny otwarcia, wystawy, lokalizacja i aktualności. Użyj tych stron, aby w pełni zaplanować swoją wizytę.
Odkryj podobne muzea w pobliżu Sala Alcalá 31 w Madryt i planuj kolejny przystanek.
Te rekomendacje skupiają się na bliskości Sala Alcalá 31 i pomagają szybko znaleźć alternatywne miejsca w Madryt.
Porównaj muzea blisko Sala Alcalá 31 bez wracania do wyszukiwarki. Idealne, gdy chcesz połączyć kilka wizyt jednego dnia w Madryt.